Czym jest Glow up? Nowy trend?

Glow up zyskuje na popularności, a to wszystko za sprawą twórców i twórczyń na social mediach, którzy przedstawiają do jako doskonały sposób na przygotowanie się na nową ścieżkę życia albo poprawienie sobie humoru. Coraz więcej dziewczyn decyduje się na podążanie ich śladem, często zupełnie pomijając, o co tak naprawdę chodzi w tego typu metamorfozie. Czym jest więc Glow up i jak w zasadzie działa?

Całkowita zmiana w kilka dni

Większość Glow upów, na jakie możemy natknąć się w internecie, to przemiany, które dziewczyny przechodzą w dzień, ewentualnie kilka dni. Idą do profesjonalnego salonu fryzjerskiego, odwiedzają masę drogich sklepów i stylistów, po czym na końcu pokazują nam się jako zupełnie inne dziewczyny. Przy czym nic poza wyglądem się nie zmienia, a nie tak powinno to wyglądać. Glow up to bowiem często długotrwała przemiana, która ma pomóc nam lepiej poczuć się w swoim ciele, ale nie tylko ze względu na aspekty estetyczne, także naszą wagę czy charakter i relacje, jakie mamy z naszymi bliskimi i przyjaciółmi.

Dodajmy, że ostatnio większość mediów grzmi o tym, że Rihanna jest w ciąży. Jednak inni twierdzą, że przechodzi ona jedynie okres Glow up. Jaka jest prawda? Warto zajrzeć na artykuł o ciąży Rihanny na stronie skandal.pl i wyciągnąć własne wnioski.

Glow up zewnętrzny i wewnętrzny

Glow up możemy przeprowadzić na dwóch podstawowych płaszczyznach. Większość dziewczyn skupia się na swoim wyglądzie, bo każda z nas chce poczuć się lepiej we własnym ciele i w końcu się sobie podobać. Niestety bardzo często chodzi tu o chwilowe poprawienie sobie samopoczucia, co nie powinno mieć miejsca w przypadku Glow upu wewnętrznego. Podczas jego trwania zaczynamy pracować nad swoim wnętrzem, przepracowujemy swoje traumy i problemy i staramy się zbudować lepszą relację z ludźmi, którzy są dla nas ważni. Taki Glow up zostaje z nami na dłużej i pomaga nam się cały czas rozwijać.

Nowy trend na wielu social mediach

Glow up stał się popularny dzięki twórcom i twórczyniom na platformach takich jak YouTube czy Instagram. Pokazują nam w czasie trwania swoich materiałów, jak spektakularną przemianę przechodzą. Coraz więcej osób idzie ich tropem, mimo że nie jest to do końca zdrowa zabawa. Skupianie się w pierwszej kolejności na zmianę wyglądu może sprawić, że nasze samopoczucie będziemy uzależniać od tego, jak wyglądamy i jak postrzegają nas inni. Prawdziwy Glow up powinien przebiegać na obu płaszczyznach, szczególnie jeśli chcemy, aby jego efekty były odczuwalne przez dłuższy czas.