Najpopularniejsze formaty filmów na Youtube

Filmy z rozpakowywania produktów

Tego typu wideo nie mogło zabraknąć na liście, ponieważ są one bardzo popularne wśród youtuberów i wydają się być bardzo dobrze odbierane przez publiczność. Unboxingi stały się kluczowym elementem decydującym o tym, jakie będą nasze kolejne zakupy. Są one również idealnym medium dla marek, które chcą ogłosić wprowadzenie nowych produktów lub zachęcić do sprzedaży już istniejących produktów.

Filmy edukacyjne

Użytkownicy YouTube szukają wartościowych treści, dlatego dużym powodzeniem cieszą się filmy edukacyjne. Jeśli Twój kanał skupia się na modzie i kosmetykach, możesz łatwo dodać tego typu filmy do swojej kolekcji. Użytkownicy uwielbiają dowiadywać się o składnikach używanych w kosmetykach, zrównoważonych markach modowych, pochodzeniu danego stylu czy mody itp.

Filmy przedstawiające ulubione produkty

Te filmy odnoszą sukces, ponieważ dają oglądającym bardzo osobisty wgląd w ulubione produkty youtuberów, te, których używają i te, które lubią najbardziej. Mają one bardzo duży wpływ na decyzje zakupowe konsumentów.

Wyzwania

Kto nie lubi filmików typu „10 rzeczy o mnie” albo „Mój chłopak robi mi makijaż”? Te treści są bardzo popularne na YouTube. Jest to format, który pozwala zobaczyć różnych twórców wykonujących te same czynności, ale każdy na swój sposób. To właśnie one przyciągają najwięcej uwagi użytkowników i mogą zapewnić największą widoczność.

Temat, który Cię zainteresuje: Dlaczego twórcy treści na Youtubie stali się tak popularni na całym świecie?

Filmy z gier wideo

Treści związane z grami wideo są bardzo popularne wśród społeczności YouTube. Jeśli interesujesz się tym sektorem, na pewno znajdziesz kilka kanałów, które Cię wciągną!

Vlogi

Nie da się ukryć, że jesteśmy uzależnieni od autentyczności, dlatego vlogi zdobywają miliony wyświetleń. Wielu twórców dodaje tego typu filmy do swoich kanałów (niektórzy mają nawet osobny kanał na ten temat) i widzimy, jak dobrze się one sprawdzają.

Tutoriale

Te filmy to chleb powszedni youtubera. Wiele kanałów jest dedykowanych wyłącznie temu formatowi i ma setki tysięcy subskrybentów. To idealne materiały wideo dla tych, którzy chcą się nauczyć przydatnych rzeczy.

Recenzje produktów

W dzisiejszych czasach, bardziej niż kiedykolwiek, recenzje są kluczem do decyzji o zakupie niektórych produktów. Wiele osób dokona zakupu tylko wtedy, gdy najpierw zobaczy opinie o produkcie w Internecie. Pozwalają one użytkownikowi zobaczyć produkt w akcji, a jednocześnie uzyskać opinię na jego temat. Nie ma wątpliwości, dlaczego tego typu filmy zajmują pierwsze miejsce na YouTube.